طراحی سایت شخصی

امروزه علاوه بر نهاد ها افراد برای خود سایت های شخصی دارند، طراحی سایت شخصی قسمتی از فرایند تولید چنین سایت های می باشد. این سایت ها در حقیقت نوعی رزومه شخصی برای ملاکین خود و نشانه ای از درجه اجتماعی افراد هستند

امروزه علاوه بر نهاد ها افراد برای خود سایت های شخصی دارند. طراحی سایت شخصی قسمتی از فرایند تولید چنین سایت های می باشد. این سایت ها در حقیقت نوعی رزومه شخصی برای ملاکین خود و نشانه ای از درجه اجتماعی افراد هستند. برای مثال بسیاری از اساتید وکارجویان مشاغل مرتبط با کامپیوتر ورایانه داری سایت شخصی هستند. حتی برخی دانشجویان برای به اشتراک گذاشتن کتاب های تخصصی وگوناگون اقدام به طراحی سایت شخصی می کنند.

اهمیت طراحی سایت شخصی چیست؟

به سبب رشد اینترنت طراحی سایت شخصی برای دست یابی به کار در حال حاضر و آینده امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. طی یک تقیقات جامع مشخص شده است 56% از کار فرمایان تحت تاثیر وب سایت شخصی فرد او را استخدام کرده اند. این در الی است که تنها 7% درصد از کارجویان از طراحی سایت شخصی برخوردار هستند. طراحی سایت شخصی شما بایستی به دست طراحان زبده سپرده شود تا محبوب قلب کارفرمایان واقع شود.

طراحی سایت شخصی خوب چه ویژگی های دارد؟

از اساسی ترین ویژگی های چنین سایت های میتوان به سادگی، آیکون بندی کار آمد، لینک دهی به کاراکتر اصلی سایت در سایر شبکه های اجتماعی، برخورداری از نرم افزارهای قوی گرافیکی اشاره کرد. محتوا گذاری در چنین سایت های باید روزانه باشد تا در بین 60 میلیون وب سایت بتواند جایگاهی در صفحات اول داشته باشد واین ممکن نیست مگر اینکه سایت شخصی فضا دار باشد که متاسفانه وبلاگ های آماده رایگان چنین خصوصیتی را ندارند وحتی بسیاری از امکانات واجب در آن ها فیلتر می باشد. سایت شخصی باید فریبنده و کاربر پسند باشد. طراحی سایت شخصی باید به نهوی باشد که با خواندن هر متن از آن مسئول استخدام یا کارفرما به شخصیت وذکاوت صاحب سایت پی ببرد.

آیا طراحی سایت شخصی لازم است؟

بله طراحی سایت شخصی امری کاملا ضروری بدون تناقض با زندگی نوین می باشد، می پرسید چرا؟امروزه هرکه به دنبال کار باشد بایستی یک رزومه ارائه بدهد، همه ی افراد از LinkedIn و امثال آن استفاده می کنند. رفته رفته تمامی رزومهای مشابه هم شده منسوخ می گردند. صاحب کاران همانند خود شما که به دنبال تنوع هستید در پی تنوع هستند.

داشتن یک سایت شخصی با طراحی مناسب این خواسته ی آن ها را رفع می کند. در بین رزومه های که ارسال می شوند هراران شماره، نام و هزاران قیافه ی مشابه با شما وجود دارد، طراحی سایت شخصی می تواند شما را در بین این هزاران نقطه متمایز کند و شما را دردسترس قرار دهد.

دلایلی برای خرید سایت شخصی طراحی شده

مسئله ای بسیار جنجالی است. چرا وقتی میتوانم از سایت های رایگان بهره بگیرم به سراغ خرید سایت های شخصی بروم؟ اگر شما دوست دارید اطلاعات شخصی خود را همچون بنرهای داخل کوچه به نمایش عموم بگذارید، اشکالی ندارد از سایت های رایگان استفاده کنید.

این سایت ها اطلاعات شما وکاربران شما را در معرض دید عموم می گذارند؛ در حالی که گفتگوی شما با یک کارفرما بایستی پنهان بماند. خیلی از سایت های رایگان از ابزارهای قوی برخوردار نیستند اگر واقعا به دنبال کار هستید ومی خواهید به خود کمکی کنید خرید یک سایت شخصی بسیار مفید تر و راحت تر از ساخت وبسایت شخصی واستفاده از نسخه های رایگان است. نسخه های رایگان همگی فرمت ها و قالب های ثابتی دارند اما طراحی سایت شخصی توسط یک طراح کار آزموده همان چیزی است که می توانند سایت شما را از سایر سایت ها متمایز کند. سایتی که توسط طراح وبه خوبی طراحی شده است یک نقطه استقرا برای زندگی شما ومحلی برای عرضه شما به کار فرمایان خواهد بود.

سایت شخصی شما مکانی است که بدون هیچ واهمه ای می توانید روابط خود را گسترش دهید وبه سوی نتایج مثبت مد نظرتان بروید. یک سایت که از هر جنبه ای دارای یک طراحی بی نقص باشد، زمان لازم برای محتوا گذاری کمتری از مدیر خود اشغال خواهد کرد.

چند اصل مهم در طراحی سایت شخصی

1- بیولوژی

یکی از اساسی ترین نقاط که بایستی در طراحی یک سایت شخصی در نظر گرفت؛ تعبیه ی مکانی برای بیولوژی شماست. این بیولوژی حداقل باید شامل تحصیلات، توانمندی ها و کارهای پیشین شما باشد وبه نحوی طراحی شده باشد که نظر هر مسئول استخدام یا کارفرمایان را به خود جلب کند.

2- نمونه ی کار

اگر شما یک مترجم، نویسنده ویا گرافیست وحتی یک انسان معمولی بایستی قسمتی برای نمونه کارهای شما وجود داشته باشد. مهم نیست شما در چند زمینه وچند جایگاه فعالیت کرده اید؛ مهم ترین چیز گلچین بهترین نمونه کارها و قرار دادن آن ها در کنار هم است. برای مثال شما یک مهندس عمران هستید ودر ده ها پروژه شرکت داشته با همکارانتان عکس هایی در آن پروژه ها دارید یا نقشه های فراوانی ترسیم کرده اید. شما می توانید موفق ترین این پروژه ها وعکس ها و نقشه های که از آن پروژها دارید با افکت های حفاظت شده در این قسمت قرار دهید.

3- معرف

شما بایستی در طراحی سایت شخصی قسمتی برای معرفان قرار دهید. در این قسمت با کسانی که با آن ها همکاری داشتید، صحبت کنید و در صورتی که دوست دارید وکارفرمایان بعدی در مورد معرفین شما پرسیدند، این گفتگو ها و راه های ارتباطی این افراد را به آن ها نشان دهید.

4- ارتباط با ما

در طراحی سایت شخصی بایستی قسمتی به نام ارتباط با ما در نظر بگیرید و راه های ارتباطی خود را در این مکان جاگذاری کنید.

5- صفحه ی رزومه

حتما در طراحی سایت بایستی صفحاتی برای به روز رسانی سایت وجود داشته باشد. در این صفحه رزومه خود ویا پیدیف آن را برای دانلود قرار دهید.

6- برند سازی

داشتن آرم ولگو یا طرحی خاص تنها مختص شرکت ها نیست شما نیز باید چنین چیزی در سایت خود داشته باشید. برند سازی شما را موثر تر وکارآمد تر نشان می دهد.

7- لینک سازی داخلی

شما بایستی خلاصه ای از بیو گرافی خود داشته باشید که شما را مستقیما به صفحه رزومه ربط بدهد برای این کار حتما باید طراح سایت امکان لینک دهی داخلی را برای شما تعبیه کرده باشد.

8- لینک دهی خارجی

حتما بایستی در صفحات خود بتوانید به سایر شبکه های اجتماعی که منتهی به پروفایل شماست لینک دهی کنید.

9- برخورداری از ابزار گرافیکی

چون لازم است تصاویری از خودتان در چنین سایت های بگذارید عالی است اگر امکانات ویرایش تصویر در داخل طراحی سایت شخصی شما گنجانده شود.

برای طراحی سایت شخصی خود، به ما اتکا کنید.