طراحی سایت گردشگری

بخش های خصوصی و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی عموما خود دارای چندین آژانس مسافرتی هستند و این سایت ها باید در رقابت با هم و سود آوری برای بخش خصوصی موثر باشند.

طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری یکی از مهم ترین امکانات برای نهاد های توریستی و مرتبط با توریسم می باشد و بیشتر برای دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی طراحی می شوند. بین سایت گردشگری و سایت آژانس مسافرتی تفاوت بسیاری وجود دارد. پایدار نت قصد دارد درباره تفاوت این دوصحبت کند. به احتمال زیاد تا به حالا نام سایت ثبت آگهی را شنیده اید، طراحی سایت گردشگری همچون طراحی سایت ثبت آگهی برای سایت آژانس مسافرتی است. منظور من برای شما شاید در نگاه اول گنگ باشد؛ پس اجازه دهید، توضیح بدهم.

طراحی سایت مسافرتی

بخش های خصوصی و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی عموما خود دارای چندین آژانس مسافرتی هستند و این سایت ها باید در رقابت با هم و سود آوری برای بخش خصوصی موثر باشند. بنابر این سازمان خصوصی مالک یا دفاتر مسافرتی و جهانگردی وظیفه معرفی سایت آژانس های مسافرتی و ایجاد تورهای مطلوب برای مشتریان را دارد. سازمان مالک چه می کند؟ اقدام به طراحی سایت گردشگری می کند، در این سایت صفحاتی مختص به شگفتی ها و جاذبه های گردشگری کشور ها و ناحیه های که مقصد آژانس های هوایی مختلف خود است، قرار می دهد.

با امکان دریافت آمار مشاهده صفحات مختلف برای آژانس های مسافرتی خود اقدام به طراحی پکیج تور می کند، یا دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی بر عکس آن ها هستند و با طراحی سایت های آژانس مسافرتی در قبال دریافت مبلغی معین خدمات آژانس های مسافرتی گوناگون را تبلیغ کرده کسب درآمد می کنند.

نمونه طراحی سایت گردشگری

اهداف سایت گردشگری

سود آوری

همان طور که در قسمت قبل هم توضیح دادیم؛ هدف از طراحی سایت گردشگری سود آوری برای سازمان های خدمات مسافرتی و جهانگردی ، افراد یا سازمان های حامی آژانس های مسافرتی است.

برند سازی

ایجاد برندینگ برای شرکت های زیر مجموعه سازمان مالی یا سازمان خدمات مسافرتی و جهانگردی که آژانس های مسافرتی را به خدمت گرفته است.

ایجاد تورهای مشتری پسند

بررسی آمار ورودی به سایت و بازاریابی صحیح با طراحی تورهای متناسب با موقعیت آژانس مسافرتی.

معرفی شرکت های زیر مجموعه

معرفی شرکت های زیر مجموعه که تحت نظارت این سازمان خدمات مسافرتی و جهانگردی هستند. این قسمت از طراحی وب سایت گردشگری بر میزان آگاهی کاربران می افزاید و وجود آن یک نیاز حیاتی است.

معرفی جاذبه های طبیعی

آرشیوی از مقالات درباره ی جاذبه های طبیعی با گالری تصاویر برای نظر سنجی از مشتریان و دریافت ایده اصلی برای طراحی پکیج تورهای آژانس مسافرتی در طراحی سایت گردشگری لحاظ می شود. این قسمت خود دارای قدرت تفکیک بر اساس منطقه، شهر و یا حتی کشور را دارا است.

معرفی تورها و هزینه آن ها

سازمان خدمات مسافرتی و جهانگردی در این قسمت امکان معرفی انواع تور های خود را داراست. این قسمت می تواند با تفکیک آژانس مسافرتی و یا قیمت تور در طراحی سایت گردشگری لحاظ شود.

معرفی هتل ها

سازمان های گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و که چندین آژانس مسافرتی را از لحاظ مالی حمایت می کنند یا از طرف آن ها حمایت می شوند. از طرف هتل ها نیز حمایت مالی می شوند و یا چندین هتل را تحت پوشش قرار می دهند، لذا لازم است در طراحی سایت گردشگری امکان تبلیغ این هتل ها فراهم شود.

نمونه طراحی سایت گردشگری

باکس های صفحه اصلی سایت گردشگری

مقالات

در این قسمت آرشیو کاملی از جاذبه های طبیعی کشور، منطقه و شهر مقصد گردآوری شده است. این قسمت می تواند دارای تفکیک بر اساس حروف الفبا، کشور، منطقه و شهر باشد. علاوه بر این ها این قسمت دارای گالری تصویر سرشار و مقالاتی راجب به فرهنگ، عقاید و زبان شهر ها و کشورهای مختلف است.

رزرو تور

احتمالا شما که در حال خواندن این مقاله هستید یا خود دارای چندین آژانس مسافری هستید و یا اینکه دنبال روشی برای بدست آوردن پول می گردید. این قسمت را فراموش نکنید چرا که شما با قرار دادن تورهای مختلف در این قسمت امکان انتخاب را برای کاربر فراهم می کنید. کاربر می تواند بلیط مد نظر خود را بیابد و با طراحی سایت گردشگری شما به پورسانت خود می رسید.

رزرو هتل

شما می توانید برای افزایش منابع مالی خود و یا در جهت معرفی زنجیره هتل های خود اقدام به طراحی سایت گردشکری بکنید. این امر باعث شناخت بهتر کاربران از شما و ترغیب آنان به سفر می شود.

درخواست تور

این قسمت در سایت گردشگری برای کاربرانی که قبل در سایت ثبت نام کرده اند، طراحی شده است. کاربر در این قسمت مقصد، تاریخ و قیمت مد نظر خود را انتخاب می کند. شما با بررسی میزان درخواست ها یک قیمت میانگین انتخاب کرده و با استفاده از سامانه پیامکی سایت آنان را از تحقق خواسته شان آگاه می کنید.

آژانس های مسافرتی

در این قسمت شما آژانس های مسافرتی زیر مجموعه یا حامی سایت را معرفی می کنید و آرشیوی کامل از خدمات و پیشینه این شرکت ها برای مخاطب فراهم می آورید. قرار دادن چنین باکسی در طراحی سایت گردشگری به شمات در جهت بدست آوردن پول کمک کند.

اخبار

در سایت گردشگری این قسمت برای قرار دادن آخرین اخبار آژانس های مسافرتی مرتبط با سایت شما قرار داده شده است.

تماس با ما

این قسمت برای قرار دادن لینک ها، آدرس دفتر مرکزی و شماره تلفن سازمان گردشگری ایجاد شده است.

نمونه طراحی سایت گردشگری

نقشه ها

این قسمت دارای بایگانی کاملی از نقشه های شهر های مقصد آژانس مسافرتی تحتپوشش سایت شما طراحی شده است. برای مسافران در طراحی سایت گردشگری این قسمت تا حد زیادی مهم به حساب می آیید.

درخواست ویزا

این قسمت برای درخواست ویزا از سوی کاربران و لینک دهی آسان به مراجع مربوطه طراحی شده است. البته در این قسمت شما می توانید آدرس سفارت خانه های کشور مبدا در شهر ها و کشورهای مقصد را قرار دهید.

تعویض ارز

این قسمت برای تبدیل آسان تر پول های مسافرین به ارز کشور مقصد طراحی شده است و در طراحی سایت گردشگری در زمینه جهانی بسیار مهم است.

قسمت مهمان رایگان

این قسمت برای افرادی طراحی شده است که به دنبال میزبان رایگان هستند. بسیاری از خانواده ها در کشورهای خارجی به دلایلی خاص از افراد به طور رایگان پذیرای می کنند. این افراد میزبان اطلاعات خود را در این قسمت قرار می دهند و کاربر شما می تواند از خدمات این افراد بهره ببرد.

نمونه طراحی سایت گردشگری

امکاناتی که پایدار نت در طراحی سایت گردشگری به شما ارائه می کند

 1. امکان مدیریت کاربران به صورت نامحدود
 2. امکان مدیرت گالری و به روز رسانی خودکار آن
 3. استفاده از رمزگذاری بین سرور و مرورگر
 4. فروش گروهی بلیط
 5. سامانه پیامک و ایمیل با توان ارسال پیام به کاربران
 6. امکان دسته بندی هتل ها و آژانس های مسافرتی
 7. باکس جستجو با موتور فوی برای کاربران
 8. رزرو و فروش انواع بلیط
 9. ارسال خبر به مخاطبان برای بلیط چارتر به صورت گروهی
 10. امکان ارائه هاستل و انواع هتل به مسافران
 11. دامنه و هاست مناسب
 12. طراحی گرافیکی قوی و صدها امکان دیگر که می توانید از خود ما جویا شوید.

نمونه طراحی سایت گردشگری