طراحی سایت نشریات

طراحی سایت نشریات برای نوپایان عرصه نشریات و کهنه کاران این صنعت از لحاظ بازاریابی و برندینگ حائز اهمیت است، البته این تنها گوشه ی کوچکی از اهمیت طراحی سایت نشریات است

طراحی سایت مجله و نشریات

طراحی سایت نشریات برای انواع روزنامه ها و مجلات صورت می گیرد. طراحی سایت نشریات در تقابل با روش سنتی این اصناف و همگام با عصر دیجیتال حرکت می کند. امروزه هر روز بر تعداد نشریات افزوده می شود و این نشریات برای خود اقدام به طراحی سایت می کنند.

طراحی سایت نشریات برای نوپایان عرصه نشریات و کهنه کاران این صنعت از لحاظ بازاریابی و برندینگ حائز اهمیت است. البته این تنها گوشه ی کوچکی از اهمیت طراحی سایت نشریات است. در یک رویکرد دیگر طراحی سایت نشریات امکان ارتباط قسمت های مختلف واحد های خبری مجلات و روزنامه ها را آسان تر می کند. در ضمن شما بیشتر از پیش در ارتباط با مشتریانتان خواهید بود و در سایت خود امکان نظرسنجی و نوشتن قسمت های مطابق با علایق مخاطبین خود را خواهید داشت.

رفتار بر اساس نیاز جمعی سایت شما را پر ترافیک و نشریات شما را پرفروش خواهد کرد و بنابر این سود بیشتری نصیب شما خواهد شد. در ضمن شما با دریافت بهای اندک از کارخانجات و اصناف مختلف می توانید، امکان تبلیغ این محصولات را بدست آورده و از این قسمت نیز سود بدست آورید.

نمونه طراحی سایت نشریات

نکات مهم در طراحی سایت نشریات

ارائه ماژول برای انواع موضوعات

مجلات و روزنامه ها دارای بخش های مختلف با موضوعات مختلف هستند. بنابر این در طراحی سایت نشریات بایستی تفکیک موضوع صورت گیرد.

ارائه اخبار به روز

سایت شما باید روزانه به روز شود لذا بایستی از تمام آن صفحات بکاپ گرفته شده و سایت پشتیبان برای سایت اصلی وجود داشته باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل حاد به سرعت بتوان این سایت را بر روی اینترنت بارگذاری کرد.

استفاده از رنگ و فونت مناسب

در طراحی تمام سایت ها چه سایت های عادی و چه طراحی سایت نشریات رنگ در ترغیب کاربران بزرگترین نقش را ایفا می کند. پیکسل های کوچک برای محتوا های متن مجلات و روزنامه ها مناسب نیست.

طراحی خروجی RSS

در نظر مرورگر های گوگل سایتی که دارای بیشترین لینک دهی باشد، در بالاترین رتبه قرار خواهد گرفت. بنابر این شما باید از خروجی RSS که امکان لینک دهی به مجلات و سایت های مشابه را می دهد، داشته باشید. مثلا شاید خواننده شما در حال مطالعه در زمینه بازیگران باشد و به صورت ناگهانی بخواهد یک مجله در زمینه ورزش نیز بخواند. در این لحظه این آپشن واقعا سبب موفقیت شما خواهد شد، چون مخاطب می داند شما همه ی سایت ها را دارید.

نمونه طراحی سایت نشریات

رعایت اصول سئو

سایت شما به سبب داشتن حجم بالای از مطالب و رقابت تنگاتنگ با سایر سایت ها نشریات باید دارای محتوا گذاران حرفه ای و سئوی بی نقص باشد. در این صورت سایت شما به صورت کاملا طبیعی و با توجه به الگوهای مرورگر گوگل در چند صفحه اول قرار خواهد گرفت.

ناوبری آسان

این که ساده و کاربردی باشید، سبب افزایش مخاطبین شما خواهد شد. طراحی سایت نشریات با قالبی شکیل و مخاطب پسند و در عین حال با ناوبری آسان بسیار ضروری است. ناوبری آسان صفحه اصلی حتی در نظر مخاطبین نیز موثر خواهد بود.

استفاده از تصاویر با کیفیت

طراحی سایت نشریات با ارائه تصویر به هم گره خورده است. سایتی که تصاویر جذابی نداشته باشد، مخاطبین کمتری خواهد داشت.لذا باید طراحی سایت نشریات بایک گرافیک قوی و ابزارهای گرافیکی مناسب گره بخورد.

استفاده از زمینه مناسب

استفاده از زمینه های پر رنگ و لعاب حواس مخاطب را پرت می کند،لذا بهتر است در زمینه صفحات سایت از یک زمینه ساده استفاده کنید.

امکانات صفحه اصلی یک سایت نشریات

طراحی سایت نشریات با امکانات متفاوتی انجام می شود، در این مطلب قصد داریم مجموعه ای از باکس های مشترک در طراحی سایت انواع نشریات را نام ببریم.

نمونه طراحی سایت نشریات

درباره ما

در این قسمت مجلات و روزنامه ها امکان صحبت در زمینه فعالیت خود و ارائه آدرس مراکز اصلی و نمایندگی های خود را دارند. طراحی این سایت برای جلوگیری از جعل و سو استفاده از برند شما بسیار مهم است.

تماس باما

در این قسمت روزنامه یا مجله لینک هایی خود در شبکه های اجتماعی و شماره تماس های نمایندگی های مختلف را قرار می دهد.

نظرسنجی

این باکس برای ارائه درخواست و ارائه نظر از سوی کاربران در طراحی سایت نشریات لحاظ می شود.

رتبه دهی به صفحات

می توان برای هریک از صفحات باکس نظر دهی جداگانه طراحی کرد و با این کار باتوجه به تعداد طرفداران مطلب های مختلف به تولید محتوا اقدام کرد.

نمونه طراحی سایت نشریات

طراحی باکس اخبار

این باکس با ماژول های مختلف برای روزنامه ها و مجلات طراحی می شود که دارای دسته بندی بر اساس موضوع است.

طراحی باکس جستجو

این باکس به منظور سهولت کاربران برای یافتن موضوع مدنظرشان طراحی شده است و در طراحی سایت نشریات بسیار مهم است.

طراحی باکس کاربر

این باکس با امکان افزایش نامحدود کاربران، کنترل و محدود سازی سطح دسترسی آنان طراحی می شود. در این قسمت شما می توانید زیر دسته ای برای دریافت اشتراک ماهانه تعریف کنید.

طراحی باکس همکاران

این قسمت برای ورود محتوا گذاران و کارمندان طراحی می شود. در این قسمت کارکنان مجله و روزنامه می توانند آخرین اخبار را بارگذاری کنند تا به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد.

طراحی باکس آرشیو

این باکس برای جمع آوری اخبار و مجلات قدیمی تر در طراحی سایت نشریات در نظر گرفته می شود و دارای تفکیک بر اساس تاریخ و موضوع است.

نمونه طراحی سایت نشریات

امکاناتی که پایدار سامانه در طراحی سایت نشریات می دهد

 1. امکان ارائه هاست و دامنه تا زمان معین
 2. امکان طراحی سایت پشتیبان و بکاپ گیری از سایت اصلی و ارسال به ایمیل نشریات و انتقال به نسخه پشتیبان
 3. امکان به روز رسانی و سئو خودکار
 4. لود شدن آسان و سریع با کدنویسی سبک و باکیفیت
 5. امکان افزایش حجم آرشیو و تعداد صفحات سایت
 6. مشاوره رایگان طراحی سایت نشریات
 7. پشتیبانی رایگان تا مدت معیین
 8. ماژول بندی متنوع و شکیل طراحی گرافیکی قدرتمند با امکان بارگذاری انواع عکس، اسلاید شو و کلیپ
 9. معرفی کلی پیشینه و فعالیت نشریه
 10. معرفی شعب و نمایندگی های نشریات در سراسر جهان
 11. امکان گالری تصویر و قرار دادن نرم افزارهای فتوشاپ در پنل مدیریتی
 12. امکان طراحی پنل مدیریتی منعطف با امکان افزایش محتوا گذار و کنترل سطح دسترسی آنان
 13. امکان تعریف اشتراک ماهانه، سالانه در سایت و تعریف انواع کارت های بانکی و هزاران امکان دیگر که می توانید از ما استعلام کنید.

نمونه طراحی سایت نشریات